Program

Bowling
20/7-2017
09:00-12:00 Single Men Group A (80 x)
13:00-16:00 Single Men Group B (80 x)
16:30-18:00 Single Men Final
18:30-19:00 Medal ceremony – Single Men
21/7-2017
09:00-12:00 Single Women Group A (60 x)
13:00-16:00 Single Women Group B (40 x)
16:30-18:00 Kvinder single finale
18:30-19:00 Medal ceremony – Single Women
22/7-2017
09:00-12:00 Mænd double gruppe A (34 x)
13:00-16:00 Doubles Men Group B (34 x)
18:30-19:00 Doubles Men Final
16:30-18:00 Medal ceremony – Doubles Men
23/7-2017
09:00-12:00 Doubles Women Group A (30 x)
13:00-16:00 Doubles Women Group B (30 x)
16:30-18:00 Doubles Women Final
18:30-19:00 Medal ceremony – Doubles Women
24/7-2017
09:00-12:00 Trios Men (36x) 1-3 matches
13:00-16:00 Trios Men (36x) 4-6 matches
16:30-18:00 Trios Men Final
19:00-20:00 Medal ceremony – Trios Men
25/7-2017
09:00-12:00 Trios Women (30x) 1-3 matches
13:00-16:00 Trios Women (30x) 4-6 matches
16:30-18:30 Trios Women Final
19:00-20:00 Medal ceremony – Trios Women
27/7-2017
09:00-12:00 Men Team (24x) 1-3 matches
13:00-16:00 Men Team (24x) 4-6 matches
16:30-18:00 Men Team Final
19:00-20:00 Medal ceremony – Men Team
28/7-2017
09:00-12:00 Women Team (16x) 1-3 matches
13:00-16:00 Women Team (16x) 4-6 matches
16:30-18:00 Women Team Final
19:00-20:00 Medal Ceremony – Women Team
29/7-2017
09:00-10:00 Master Men 1st round
09:00-10:00 Master Women 1st round
10:30-11:30 Master Men 2nd round
10:30-11:30 Master Women 2nd round
12:00-13:00 Master Men Quater Final
12:00-13:00 Master Women Quater Final
13:30-14:30 Men-Women Semi Final and Final
15:30-16:30 Medal ceremony Master/Team Men – Women
Cykling
19/7-2017 21/7-2017 23/7-2017 25/7-2017
09:00 1000m sprint Individual time trial Individuel road race 50km point race
Golf
21/7-2017
09:00 Qualification round 1
22/7-2017
09:00 Qualification round 2
23/7-2017
09:00 Round of 16
24/7-2017
09:00 Quater final
25/7-2017
09:00 Semi final
26/7-2017
09:00 Final
Håndbold
20/7-2017
11:00 M1 Turkey v Brazil
14:00 M2 Russia v Serbia
17:00 M3 Croatia v Cameroon
20:00 M4 Denmark v Germany
22/7-2017
11:00 M5 Germany v Croatia
14:00 M6 Cameroon v Denmark
17:00 M7 Serbia v Turkey
20:00 M8 Brazil v Russia
24/7-2017
11:00 M9 Serbia v Brazil
14:00 M10 Turkey v Russia
17:00 M11 Denmark v Croatia
20:00 M12 Cameroon v Germany
26/7-2017
11:00 M13 A3 v B4 / 5-8 placings
14:00 M14 B3 v A4 / 5-8 placings
17:00 M15 A1 v B2 / Semi final 1
20:00 M16 B1 v A2 / Semi final 2
27/7-2017
12:00 M17 L13 v L14 / 7-8 placings
15:00 M18 W13 v W14 / 5-6 placings
28/7-2017
12:00 M19 L15 v L16 / 3-4 placings
15:00 M18 W15 v W16 / 1-2 placings
Orienteringsløb
21/7-2017
10:00 Sprint
23/7-2017
09:00 Sprint relay (mixed)
25/7-2017
10:00 Middle distance
27/7-2017
10:00 Long distance
29/7-2017
10:00 Relay